piątek, 7 grudnia 2012

Christmas presents

Na wielu blogach królują notki w stylu: moja świąteczna lista życzeń, co możesz dać swojej dziewczynie/ koleżance,  mamie na święta. Postanowiłam, że pójdę tym tropem i stworzę post o świątecznych prezentach.
Na pierwszym miejscu mojej listy znajdują się rzeczy związane ściśle z hobby osoby, którą mamy obdarować.
Today I'm making for You list with things which You can buy for a christmas.

Aparat analogowy.
Możemy znaleźć go w komisach, aukcjach internetowych czy też giełdach staroci. Koszt takiego aparatu  waha się od paru do kilkuset  złotych (swojego polaroida kupiłam za 10 zł).
Analog camera. 
You can find in internet auctions or antiques fair.


Jeśli posiadamy w gronie swoich najbliższych duszę artystyczną możemy pokusić się o kupno akcesoriów malarskich: pędzle, farby, płótna, sztaluga zawsze się przydadzą.
If we have friend with artistic soul, we can buy brushes, paints, easel.Kosmetyki. 
Pominę tu opis tych przeznaczonych dla mężczyzn, ponieważ totalnie się nie orientuję w tej branży. Przechodzę więc od razu do części stricte kobiecej. ;)
Balsamy do ciała:
Kosmetyki z serii Dolce Tentazione. Przepięknie pachnące balsamy do ciała oraz żele pod prysznic. Bardzo wydajne, a do tego niedrogie. Koszt buteleczki to ok. 20 zł. Gama zapachowa zaczyna się od cytryny, a kończy się na wacie cukrowej. (Moim faworytem jest ciasteczko biszkoptowe).
Cosmetics.
Body Lotions
Cosmetics  from Dolce Tentazione series. Beautiful smelling body lotions and shower gelsVery efficient and inexpensive.

Kosmetyki z serii I love cosmetics, które znajdziemy w perfumeriach Douglas. Polecam żele pod prysznic i balsamy do ciała. 
Cosmetics from I love series, which we find in Douglas perfumery. I recommended shower gels and body lotions.

Masła do ciała BODYSHOP. 
Body butters from BODYSHOP.
Perfumy, oto jakie ja bym wybrała:
Perfume:
Pomadki, błyszczyki, paletki cieni. Cóż w tym wypadku ciężko jest mi coś poradzić, jeśli chodzi o kolory i firmy. Każda dziewczyna ma swoje ulubione. Za równo kosmetyki ze średniej czy wysokiej półki mają swe dobre i złe produkty. Warto więc przed kupnem czegokolwiek, poczytać w internecie opinie innych na ten temat oraz porównać cenę ;)
Lipsticks, lip glosses, eye shadows. Every girl has their favoriteFor both cosmetics with medium or high shelves have their good and bad products. Good idea is before buying anything check on the internet to read other opinions on the subject and compare the price ;)Ubrania.
Tu również należy zasugerować się gustem osoby, która ma być obdarowana. Tak więc jeśli dziewczyna, koleżanka, mama lubi nosić spódnice ewentualnie sukienki, broń boże nie kupujmy spodni :) Niech będzie to prezent trafiony, a nie kolejny "zawalacz" szafy. 
Jeśli chodzi o mężczyzn tu możemy poszaleć. Skoro zima, to może szalik i czapka w norweski wzór, albo ciepłe wełniane skarpety i sweter, nowy krawat albo mucha?
Clothes.
Here, too, should suggest to the taste of the person who is to be gifted. If a girlfriend, mom likes to wear skirts or dresses, not buy pants :)
When it comes to men, we can be a crazy here. We can buy  the new scarf and beanie in the norwegian print or warm wool socks and a sweatertie or a bow.


Panowie mogą pokusić się o bardziej wysublimowane rzeczy: piękna bielizna ucieszy każdą kobietę, a przy dobrej okazji i darczyńcę ;)
Men can buy more sophisticated things: beautiful lingerie appreciate every woman and with good opportunity donor.

Biżuteria:
Zamiast kolejnej części z garderoby możemy kupić coś z "duszą" np. zegarek czy też spinki do mankietów, które są idealnym męskim dodatkiem. Zaś mamę, przyjaciółkę czy dziewczynę na pewno ucieszą nowy naszyjnik lub kolczyki.
Jewelery.
Instead, the next part of the wardrobe, you can buy something with the "soul" example: a watch or cufflinks - that are perfect men's accessory. For mom, friend or girlfriend: new necklace or earrings.

Rzeczy związane z rozrywką.
Książki, płyty CD i winyle oraz gry na X-Boxa. Jeśli uważamy, że sama książka czy płyta nie wystarczy zawsze możemy dołączyć do niej świecę zapachową czy też słodki upominek.
Things related with entertainment.
Books, CD's, vinyls  and games for X-Box.
If we believe that the book or CD aren't enough we can always join her a candle or sweet treat.


 
Rzeczy "zrób to sam". 
Pamiętam, że od najmłodszych lat obdarowywałam bliskich laurkami na święta. Teraz laurki nie zrobię, ale czy świetnym prezentem nie jest kołnierzyk wykonany z perełek, szalik zrobiony na drutach czy też bombka z piękną zawartością w środku.Wszystko zależy od nas i od naszych chęci i zdolności :)
Do it yourself.
If you haven't the money You can do it something. The great presents are pearl collar, scarf,christmas baubles with beautiful content inside. Eveything depends on us and on our willingness and ability :)


Ostatnią deską ratunku są bony podarunkowe, które dostaniemy praktycznie w każdej sieciówce lub  koperta z pieniędźmi. Jednak uważam, że więcej radości sprawiają prezenty, których nie wybraliśmy sobie sami. Bo czy nie jest ważny ten element zaskoczenia, który pojawia się w chwili gdy pod choinką znajdujemy pięknie zapakowane podarunki?
The gitfts voucher are the last resort. But I think  more fun makes gifts which we didn't choose. The element of surprise is very important (appear when we find presents under christmas tree).

3 komentarze :

 1. Spolidny post! Rozjaśnił mi w głowie, ponieważ już od dłuższego czasu zastanawiałam się co kupić bliskim na Święta :) pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja liczę na zegarek ;))
  Ale post jest insoiryjący, dobrze że zaraz po świętach mam jeszcze urodziny;))

  OdpowiedzUsuń
 3. This post is amazing! I love all of the ideas. xE

  OdpowiedzUsuń

#header-inner {text-align: center;}