poniedziałek, 28 kwietnia 2014

Spodniowa emancypacja

Coś się zmienia. Oprócz koloru włosów, który z każdym promieniem słońca robi się co raz jaśniejszy, a stan ich końcówek błaga o natychmiastową wizytę u fryzjera, zmienia się mój pogląd dotyczący spodni. 
Od czasu swoich narodzin aż do teraz (czas między 7 a 28 kwietnia), sukienki i spódnice traktowałam jako integralną część mnie. Teraz zdradzam je z rzeczą posiadającą dwie nogawki i czymś co podkreśla lub pogrubia moje pośladki.
Od młodzieńczych lat wpajano mi zasady/kanony dotyczące kobiecej mody. Kto nie wierzy, niech zajrzy do mojego albumu ze zdjęciami z dzieciństwa. Tam odnajdziemy dowody: ja - ubrana w sukieneczki, kapelusiki oczywiście z atrybutem w postaci torebki. Pod silną presją nie tylko mojej mamy, ale i taty (kilka dni temu od taty usłyszałam słowa "dlaczego teraz wszystkie baby mają blond włosy i noszą spodnie"), do tej pory opierałam się spodniom. Jednak w miarę upływu lat (starzenia się) gusta się zmieniają. 
Nie martwcie się jednak za mocno. Mój zachwyt nad spodniami jest opanowany. Nadal gdy otwieram szafę odnoszę wrażenie, że 90 % jej zawartości stanowią sukienki i spódnice.
Paradoks całej tej sytuacji objawia się tym, że spodnie ze zdjęć to prezent od mojej mamy. Tej samej kobiety, która do niedawna twierdziła, że w sukienkach wyglądam kobieco. Jak widać nie tylko mój punkt widzenia/gust się zmienił.
Podsumowując: noszenie spodni przez moją osobę, można uznać za dość przełomowy moment w moim życiu. Wiąże się on tez trochę z innym etapem, związanym z odnalezieniem spokoju, radości i możliwości samorealizacji. Z radosnej hippiski przeistaczam się w jeszcze bardziej radosną Kamilę Danielę pełną nadziei i wiosennej energii.

 


bluzka/t-shirt- vintage, spodnie/trousers- River Island, szpilki/heels - stylowebutki.pl, torebka/bag- szafa.pl, okulary/sunglasses- FOREVER 21.

5 komentarzy :

 1. Świetne spodnie i zdjęcia. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja też ostatnio noszę spodnie, choć nie jest to moja ulubiona część garderoby. Zdecydowanie bardziej wolę sukienki i spódnice. Jednak - czasem spodnie mogą być fajne :)
  Pozdrawiam!
  Pięknie wyglądasz :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fenomenalne spodnie! Co ważne, sama wyglądasz w nich też bardzo dobrze. Ja od dłuższego czasu szukam podobnych i niestety zawsze w przymierzalni wyglądam jak bańka wstańka, także patrzę na Ciebie z rozkoszą. :) Super!

  OdpowiedzUsuń
 4. Ależ świetne spodnie! Aktualnie zamówiłam takie http://www.diversesystem.com/kolekcja-damska/spodnie.html#1 - Nana, aczkolwiek te w kratę też bardzo mi się spodobały, ze szpilkami tworzą idealną całość :D

  OdpowiedzUsuń

#header-inner {text-align: center;}